Yiyecek - İçecek

Kahve Önerisi

Bu yazımda; uzun zamandır espresso makinesi ve filtre kahve makinesi için Starbucks’tan alışveriş yapan biri olarak yaşadığım aydınlanmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malum pandemi döneminde hepimizin alışkanlıkları değişti. Genellikle evde geçirdiğimiz zamanlarda, dışarıdaki alışkanlıklarımız da evrildi haliyle.

Kahve denilince hemen bir çoğumuzun aklına Starbucks gelmekte. Ben de uzun zamandır çekirdek kahvemi Starbucks’tan almaktaydım. Son zamanlarda mağazada bir önceki aldığım kahveyi bulamaz oldum. Bulsam da bir önceki aldığım fiyata satın alamaz oldum. 250 gr kahvenin fiyatı 80 ₺ bandına geldi. Bu da ayda 1 kg kahve tüketen benim belimi büktü haliyle.

Nihayetinde, kahveler.net internet sitesinde “Starbucks muadili kahve” aramam sırasında sanalbaharat.com‘u keşfettim. Ben de deneme amaçlı tavsiye edilen 4 tane kahveyi sipariş etmeye karar verdim.

İlk siparişimde; Etiyopya Sidamo, Guatemala Arabica Finca El Brote, Eldorado-Ibiraci Brezilya Arabica ve Peru Ecoforest Arabica olmak üzere 250’şer gram paketlerden sipariş ettim. Bu kahvelerin 250 gramı 20-25 ₺ bandında. Kargo ücreti olarak da 11 ₺ ödedim.

Kahvelerin hepsi de Starbucks’taki muadilleri ile neredeyse birebir. Ben bunların içinde özellikle Eldorado-Ibiraci Brezilya Arabica’ya hayran kaldım. Güzel olan tarafı da, sipariş verirken kavurma ve çekim şeklini seçiyor olmamız.

Espresso makinesi için Standar Kavrum ve Mocapot çekimi ideal oldu.

Aynı kahveye 1/4 fiyatına sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Afiyet olsun.

https://www.sanalbaharat.com/urun/eldorado-ibiraci-brezilya-arabica-kahve-standart-kavrum-full-city-roast-ince-disli-ogut-moka-pot-gr-250-gr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu